آزمایشگاه قارچ شناسی


 معرفی:

در این آزمایشگاه، کشت و شناسایی قارچ ها، تهیه لام های قارچ شناسی، بررسی و شناسایی بیماری های قارچی  و نیز اجرای طرح های تحقیقاتی و پایان نامه ها انجام می شود. خدمات آموزشی و تحقیقاتی نیز  ارائه  می گردد. رشته های علوم آزمایشگاهی، پرستاری، مامایی، زیست شناسی و مهندسی کشاورزی از این آزمایشگاه بهره می گیرند.


موقعیت: طبقه دوم ساختمان آزمایشگاهی دکتر شهید احمدی روشن

  

آزمایشگاه قارچ شناسی دانشگاه آزاد مرند 

 
 ردیف نام دستگاه
 عکس دستگاه
 شناسنامه و عملکرد دستگاه
 1
 لامینار

لامینار

لامینار ساخت کشور ایران و برای کشت قارچ ها و باکتری ها در شرایط استریل بکار برده می شود. این دستگاه متصل به شیر آب و گاز و دارای اشعه UV  می باشد.

مراحل کار: بعد از اتصال به برق و تمیز کردن آن با الکل 70 درصد و الکل صنعتی UV آن را چهار ساعت قبل از شروع کار روشن و سپس یک ساعت قبل از شروع کار خاموش کرده و سپس در حین کار شعله گاز، تهویه و لامپ درون آن را روشن و با کشیدن شیشه جلویی آن به پایین کار را انجام می دهند پس از اتمام کار دستگاه را خاموش می کنیم 
 2 انکوباتور
انکوباتور

انکوباتور مدل بهداد ساخت کشور ایران برای رشد قارچ ها و باکتری ها در شرایط دما و نوری مناسب بکار می رود.

مراحل کار: بعد از اتصال به برق و تنظیم دمای مورد نظر و ترموستات نمونه را داخل آن گذاشته و درب آن را می بندد و بعد از مدت زمان لازم دوباره آن را خاموش و از برق می کشند و نمونه را برمی دارند.
 3 اتوکلاو
اتوکلاو

اتوکلاو مدل ریحان طب و ساخت کشور ایران با مخزن 25 لیتر برای استریل کردن محیط کشت ها و وسایل شیشه ای و برخی محلول ها بکار می رود.

مراحل کار: بعد از گذاشتن نمونه داخل آن و بستن درب آن آن را به برق متصل و دما و زمان و فشار مورد نظر را تنطیم می کنند. بعد از این که دمای آن 121 ، فشار 5/1 اتمسفر شد بعد از 15 دقیقه خاموش شده بعد از تخلیه کامل بخار درون آن درب آن را باز و نمونه برداشته می شود.
 4 روتاتور
روتاتور

روتاتور یا شیکر مدل بهداد ساخت کشور ایران برای مخلوط کردن محیط ها و محلول ها درون ارلن بکار برده می شود.

مراحل کار: بعد از اتصال به برق و گذاشتن نمونه روی آن و محکم کردن نمونه با تنظیم سرعت و زمان مورد نظر دستگاه را روشن می کنند. بعد از اتمام زمان مورد نظر و حالت سکون قرار گرفتن دستگاه نمونه برداشته و دستگاه را خاموش می کنند. 
 5
 میکروسکوپ

میکروسکوپ

میکروسکوپ مدل نیکون ساخت کشور ژاپن برای دیدن باکتری ها و قارچ ها در شرایط مطالعه میکروسکوپی بکار برده می شود.

مراحل کار: بعد از اتصال به برق و گذاشتن لام مورد نظر در جایگاه لام با روشن کردن میکروسکوپ و تنظیم آن در مراحل مختلف و با عدسی های مختلف نمونه قابل رویت خواهد بود. بعد از اتمام کار و خاموش کردن میکروسکوپ از برق می کشند. 
 6 میکروسکوپ  چهار چشمی
میکروسکوپ چهارچشمی

میکروسکوپ چهار چشمی تحقیقاتی مدل Xsz-204 ساخت کشور آلمان برای مطالعه باکتری ها و قارچ ها در شرابط مطالعه میکروسکوپی بین استاد و دانشجو به طور همزمان بکار گرفته می شود. 

مراحل کار: بعد از اتصال به برق و گذاشتن لام مورد نظر در جایگاه لام با روشن کردن میکروسکوپ و تنظیم آن در مراحل مختلف و با عدسی های مختلف نمونه قابل رویت خواهد بود. بعد از اتمام کار و خاموش کردن میکروسکوپ از برق می کشند.
 7 لوپ
لوپ

لوپ مدل موتیک ساخت کشور اسپانیا برای مطالعه قارچ ها و باکتری ها در شرایط ماکروسکوپی بکار برده می شود.

مراحل کار: بعد از اتصال به برق و گذاشتن نمونه مورد نظر در جایگاه مخصوص با روشن کردن لوپ و تنظیم آن در مراحل مختلف و با عدسی های مختلف نمونه قابل رویت خواهد بود. بعد از اتمام کار و خاموش کردن از برق می کشند. 
 8 سانتریفیوژ
سانتریفیوژ

سانتریفیوژ مدل بهداد ساخت کشور ایران برای جداسازی مواد بکار گرفته می شود.

مراحل کار: بعد از اتصال به برق و گذاشتن نمونه داخل آن و بستن کامل درب کلید پاورآن را روشن کرده و پس از تنطیم زمان به تدریج سرعت را افزایش داده تا به یرعت مورد نظر برسد . بعد از اتمام زمان و توقف نمونه های داخل آن درب آن را باز کرده و نمونه برداشته می شود . بعد از برداشتن نمونه کلید پاور آن خاموش و کلا از برق می کشند.
 9
 بن ماری جوش

بن ماری جوش

بن ماری مدل شیمی فن ساخت کشور ایران برای حرارت دادن مواد و محلول ها تحت شرایط رطوبت در دمای معین بکار می رود.

مراحل کار: بعد از ریختن آب مقطر داخل آن به اندازه کافی  اتصال به برق  و روشن کردن کلید پاور آن دمای آن تنظیم و بعد از رسیدن به دمای مورد نظر نمونه را داخل آن گذاشته و پس از اتمام کار کلید پاور آن را خاموش می کنند. بعد از سرد شدن درب آن را می بندند. در خاتمه کار کلا از برق می کشند.

10 ورتکس
ورتکس

ورتکس مدل CE برای مخلوط کردن مواد داخل لوله آزمایش کاربرد دارد.

مراحل کار: بعد از اتصال به برق و گذاشتن نمونه داخل لوله آزمایش روی آن با فشار جزئی شروع به کار می کند و ماده مورد نظر مخلوط یا حل می شود و یا با روشن کردن کلید اتوماتیک آن با نگه داشتن نمونه روی آن ماده مورد نظر مخلوط یا حل می شود.
 11
 pH سنج
ph سنج

pHسنج مدل 99601 ساخت کشور تایوان برای تنظیم pH محیز های کشت و محلول ها بکار می رود.

مراحل کار: بعد از روشن کردن کلید پاور و کالیبره کردن با محلول ها با درجه پ اچ معین، پ اچ محلول ها را اندازه و با اسید یا باز ضعیف پ اچ را تنظیم می کنند . بعد از اتمام کار و تمیز کردن الکترود آن با آب مقطر، الکترود آن را داخل آب درون محفظه مخصوص قرار و کلید پاور آن را خاموش می کنند.
 12
 ترازو دیجیتالی

ترازو دیجیتالی

ترازو مدل Sartorius ساخت کشور اسکاتلند برای وزن کردن مواد و محیط کشت ها کاربرد دارد.

مراحل کار: بعد از اتصال به برق و حدوداً 10 دقیقه قبل از شروع به کار آن را روشن می کنند. بعد از اتمام اندازه گیری وزن ماده مورد نظر آن را تمیز و کلید پاور آن را خاموش می کنند و از برق می کشند.

 13 هیتر مغناطیسی
هیتر مغناطیسی

هیتر مغناطیس مدل آلفا 500 ساخت کشور ایران برای مخلوط و حل کردن محیط ها و مواد در درجه حرارت معین  بکار می رود.  

مراحل کار: بعد از اتصال به برق و گذاشتن نمونه روی آن و انداختن مگنت درون نمونه سرعت، زمان و دمای مورد نظر را تنظیم و با روشن کردن آن نمونه شروع به مخلوط یا حل شدن می کند . بعد از اتمام زمان مورد نظر به طور اتوماتیک سرعت و دمای آن کاهش می یابد. در نهایت آن را از برق می کشند.


کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق به دانشگاه آزاداسلامی واحد مرند می باشد. .